Apartament na wysoki połysk

Tim Grey Projektowanie Wnętrz
28-09-2012 o 08:30

Luksusowy apartament położony w sercu stolicy. Azyl, w którym można się schronić przed pędzącym życiem Warszawy. Rozciągająca się za oknem panorama parku uspokaja zmęczony wzrok, a po wyjściu z domu daje możliwość relaksującego spaceru.

Maksyma przyświecająca architektom: minimum podziałów, maksimum otwartej przestrzeni. Salon połączony z jadalnią i kuchnią, a raczej należało by powiedzieć stworzony. Wokół błysk, nowoczesny materiały, jakościowe skóry i plusze. Budzi respekt, ale nie odstrasza bogactwem. Raczej daje wrażenie komfortu i wyjątkowości. W każdym szczególe widoczna jest precyzja wykonania, idealnym przykładem dokładności zarówno architektów jak i wykonawców jest chociażby misterna mozaika ukazująca wizerunek antycznego herosa, dla której tło stanowią rokokowe meble w nowoczesnym wydaniu.

Luksusowo można poczuć się nie tylko w części reprezentacyjnej domu. Również "strefa nocna" kusi komfortem. Sypialnia tworzy jakby jedną przestrzeń z salonem kąpielowym, w którym główną rolę odgrywa wanna wolnostojąca. Aby jeszcze mocniej podkreślić okazałość wnętrza zastosowana mozaika błyszczy niczym srebrzyste cekiny, lustro otoczone jest ramą wprost z łazienki damy dworu, a sanitariaty są w eleganckim czarnym kolorze.